zabrzonauci.pl

Uwaga, uwaga !!!
Nasza szkoła wzięła udział w grze „zabrzonauci.pl” i dzięki determinacji oraz ogromnemu zaangażowaniu uczniowie klasy 7a pod kierunkiem Pani Ewy Szołtysik zdobyli trzecie miejsce w kategorii klas 7-8. Mimo, że jesteśmy szkołą oddaloną najdalej od centrum, nasza wiedza o mieście jest na świetnym poziomie.
Zabrzański Dzień Nauki w tym roku odbył się w wersji online, a dokładniej w formie gry „zabrzonauci.pl”. Głównym celem spotkania było pokazanie uczestnikom imprezy, że nauka jest i może być ciekawa.
Dla każdej z kategorii wiekowej przygotowane zostały specjalne zadania i wyzwania. W sumie było ich aż 21. Na uczestników czekały zadania wymagające przeszukiwania sieci, rozwiązywania zagadek logicznych rodem z gier room escape, łamania szyfrów, prowadzenia eksperymentów, kręcenia filmów i tworzenia memów. Wszystkie zadania dotyczyły naszego miasta Zabrze. Online uczniowie zwiedzali kopalnie Guido, Ogród Botaniczny, Park C12, kino, dworzec kolejowy… Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Górnika Zabrze, Telewizji Zabrze czy też zakładów produkcyjnych, które mieszczą się w naszym mieście. Były pytania o Barbórkę, Pogoń Zabrze, Politechnikę Śląską i wiele innych.
Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku !