XVI Konkurs Wiedzy o Górniku Zabrze

W poniedziałek   9  maja  2022 roku po dwóch latach przerwy spowodowanej Pandemią Koronawirusa w siedzibie klubu biznesu  Areny Zabrze  odbył  się XVI finał Konkursu Wiedzy o Górniku Zabrze. Młodzi kibice Górnika Zabrze reprezentowali siedem szkół podstawowych miasta Zabrze. W pierwszej rundzie zawodnicy musieli rozwiązać test , który składał się z 30 pytań. Trzy najlepsze szkoły awansowały do ścisłego finału. Na tym etapie każda szkoła odpowiadała na pięć pytań. Wiedza zawodników była ogromna. Całemu turniejowi w roli jury przyglądali się zaproszeni goście: Pan Stanisław Oślizło, Pan Hubert Kostka oraz Pan Józef Dankowski. Pod koniec turnieju zaszczycił nas swą obecnością również Prezes Zarządu Górnika Zabrze Pan Arkadiusz Szymanek.

Oto wyniki dzisiejszej rywalizacji;

1. Szkoła Podstawowa Nr 42 w Zabrzu