II Tydzień Matematyki

W minionym tygodniu obchodziliśmy II Tydzień Matematyki. Matematyka królowała wszędzie, pod hasłem „Ale w koło jest wesoło” . W każdej z klas 4-8 organizowany był konkurs matematyczny i wyłoniony został Mistrz Matematyki. Wiemy już, kto najlepiej zna tabliczkę mnożenia, liczy pisemnie, zna się na procentach, rozwiązuje krzyżówki, tworzy mozaiki geometryczne. Również uczniowie klas 1-3 mierzyli się z matematycznymi zadaniami i łamigłówkami. W dniu Święta Liczby Pi uczniowie poszczególnych klas 4-8 mierzyli się w międzyklasowym Turnieju Matematycznym rozgrywanym na sali gimnastycznej. Wygrała klasa 8a, przed klasą 5a i 4a. Wśród uczniów klas 1-3 wybieraliśmy również Króla i Królową Matematyki. Tydzień zakończyliśmy biegiem sztafetowym na dystansie 3,14 km.