Miś Franek odwiedził Przedszkolaki!

W tym tygodniu miś Franek udał się z wizytą do Przedszkola Nr 38, by poprowadzić warsztaty poetyckie. Jak co roku Przedszkolaki biorą udział w Antologii Poezji Dziecięcej i wspólnie tworzą wiersz do tomiku. Najpierw odwiedził wspaniałą grupę Jagódki, która postanowiła napisać wiersz o misiu Franku! Zobaczcie, jakie wspaniałe efekty przyniosła wspólna praca Jagódek i misia Franka.

(fragment)

Przyszedł do nas misiu Franek

w piękny, słoneczny poranek.

Przyniósł nam wspaniałe uśmiechy,

żebyśmy mieli dużo uciechy.

Misiu duży brzuszek ma,

ładny krawat, oczka dwa,

Głowę zdobi czapka- biret,

ciekawe, czy zrobi piruet?

Misiu opowie nam dziś o szkole,

o lekcjach i przerwach i pysznym rosole.

Ma wielu kolegów, a są to roboty,

z którymi w nocy wyrabia psoty…

Cały wiersz Jagódek i misia Franka zamieszczony będzie w XVIII tomiku Antologii Poezji Dziecięcej. Gratulujemy małym poetom i zapraszamy do odwiedzenia Franka w Szkole Podstawowej Nr 30!

Miś Franek odwiedził również wspaniałą grupę Malinki i opowiadał dzieciom o zabawach i ciekawostkach ze Szkoły Podstawowej Nr 30. Poprowadził też warsztaty poetyckie i wspólnie z dziećmi napisał ciekawy wiersz o porach roku. Wiersz ukaże się w XVIII tomiku Antologii Poezji Dziecięcej, a każdy Przedszkolak otrzyma tomik z ich wspólnym wierszem. Życzymy przyjemnej lektury!